Финанслар министрлыгы аңлатты, ничек дәүләт заказчысы катнашучыларга конкурста гаризаларны ачу турында мәгълүматларны бирергә тиеш

2018 елның 10 гыйнвары, чәршәмбе

Заказ бирүче катнашучыларга конкурста гаризаларны ачу турында мәгълүматларны реаль вакыт режимында алу мөмкинлеген тәэмин итәргә бурычлы. Ведомство күрсәтте: бу бурычны тиешенчә үтәр өчен, заказ бирүчегә катнашучыларны яисә аларның вәкилләрен гаризалар ачу процедурасына кертергә шактый.

Заказ бирүче күрсәтелгән процедураның видеояздыруын алып барырга бурычлы түгел. Катнашучылар аны үткәрергә хокуклы.

Исегезгә төшерәбез, ачык конкурста гаризалар белән конвертлар ачу процедурасы тәртибен бозган өчен вазыйфаи затка штраф сала алалар. Штраф күләме  НМЦКдан 1%тәшкил итә,. Ул 5 мең сумнан ким һәм 30 мең сумнан күбрәк булырга тиеш түгел.

Документ: Россия Финанслар министрлыгының Хаты 16.06.2017 N 24-01-10/37699