Россия радиоэлектроникасына 223-ФЗ номерлы Федераль закон буенча сатып алуларда аерым өстенлек булачак

2019 елның 14 марты, пәнҗешәмбе

Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы Реестрга кертелгән Россия радиоэлектроникасы өстенлеге, шулай ук аны куллануга бәйле эшләр һәм хезмәтләр турында 925 номерлы карарны махсус нигезләмәләр белән тулыландырырга тели.

Әйтик, заказчылар, катнашучы тәкъдим иткән бәяне 30% ка киметеп, илебез продукциясен бәя критерийлары буенча җибәрү турындагы гаризаларны бәяләячәк. Килешү җиңүче тәкъдим иткән бәя буенча төзү.

Әгәр заказ бирүче аукцион яки башка сатып алу бәяләрен бер адымлап киметсә, чит ил продукциясен тәкъдим иткән җиңүче белән килешү тәкъдим ителгән бәядән 30% ка кимрәк булачак. Бәясе нульгә кадәр киметелгән һәм торглар килешү төзү хокукы өчен тотылачак очракларда, мондый җиңүчегә ул тәкъдим иткәнгә караганда 30% ка күбрәк түләргә туры киләчәк.

Документ: РФ Хөкүмәте Карары Проекты