“СМП һәм СОНКО”дан сатып алу күләмнәре турында хисап формасына үзгәрешләр кертелде

2019 елның 3 июле, чәршәмбе

Хөкүмәт 1 гыйнвардан үз көченә кергән 44-ФЗ номерлы Федераль законга төзәтмәләр белән бәйле рәвештә формага төзәтмәләр кертте.

II хисап бүлегендә конкурент булмаган процедуралар нәтиҗәләре буенча мондый тәэмин итүчеләр белән төзелгән контрактларны түләүгә акча тотып калынган өчен бердәнбер тәэминатчыдан сатып алуларны финанс белән тәэмин итү күләмен күрсәтергә кирәк булачак. Бу акчаларның суммасын “СМП һәм СОНКО”дан сатып алу күләменә кертү мөмкинлеге барлыкка киләчәк. 9 позициядә тормаган сатып алуларның “НМЦК” суммасын китерергә кирәк булачак, аның нәтиҗәләре буенча контрактлар төзелмәгән.

III хисап бүлегендә контрактлар турында мәгълүматны күрсәтергә туры киләчәк, аларны башка контрактлардан № 44-ФЗ законның 93 статьясындагы 1 өлеше буенча бүлеп бирде.

Яңартылган форманы агымдагы ел өчен хисапта кулланырга кирәк.

Документ: РФ Хөкүмәтенең 25.06.2019 көннән 809 номерлы карары