Дәүләт контрактларының башкаручыларын бәйсез рәвештә барлык субподрядчылар турында мәгълүматларны хәбәр итәргә тиешләр

2017 елның 31 гыйнвары, сишәмбе

Мондый № 44-ФЗ номерлы федераль законга карата төзәтмәләр  "Проекты" дәүләт думасында карауда тора.

Документ нигезендә тәэмин итүчеләр, подрядчылар һәм башкаручылар бәйсез рәвештә заказчыга барлык контрактлар буенча субподрядчылар һәм соисполнителләр турында  мәгълүматларны хәбәр итәчәкләр. Шулай ук төзелгән килешүләрнең күчермәләрен җибәрергә кирәк булачак.

Хәзер дәүләт контрактының башкаручылары заказчы алдында соисполнителләр һәм субподрядчылар турында хисап тотарга тиешле, әгәр    контрактның башлангыч (максималь) бәясе:

- 1 млрд сумнан артык булса  федераль ихтыяҗлары өчен сатып алуларны башкарганда;

- 100 млн сумнан артык түгел субъектлар һәм муниципаль ихтыяҗлары өчен сатып алуларны башкарганда.