Сатып алулар буенча Татарстан Республикасы Дәүләт комитетында Тыва Республикасы сатып алулар өлкәсендә контракт системасын җайга салу буенча министрлыгы вәкилләре булды

2022 елның 2 декабре, җомга

2022 елның 1 декабрендә Татарстан Республикасының сатып алулар буенча Дәүләт комитетында Тыва Республикасының Сарыгоо-Мерген Юрьевич җитәкчелегендәге контракт системасын җайга салу буенча беренче урынбасары вазифаларын башкаручы делегациясе белән очрашу булды. Очрашу барышында сатып алулар өлкәсендәге эшчәнлекнең төп юнәлешләре турында фикер алыштылар, төбәк тәҗрибәсе белән алмаштылар. Моннан тыш, Татарстан Республикасында ирешелгән сатып алуларның төп күрсәткечләре дә бар. Сатып алулар буенча Дәүләт комитеты рәисе Руслан Сабиров Татарстан Республикасы сатып алуларын үзәкләштерү тәҗрибәсе һәм сатып алулар өлкәсен үстерү перспективалары турында сөйләде. «Татарстан Республикасының сатып алуларны үстерү үзәге» АҖ генераль директоры Наилә Володина заказчыларның квалификациясен күтәрүгә, шулай ук https://etpzakupki.tatar. электрон мәйданчыгы мөмкинлекләре турында закупкалар өлкәсендә уку чараларын үткәрүнең кызыклы тәҗрибәсе белән уртаклашты.