Татарстан Республикасы Дәүләт комитеты вәкилләре сатып алулар буенча Түбән Новгород шәһәрендә сатып алулар буенча төбәк-ара конференциядә катнаштылар

2023 елның 18 сентябре, дүшәмбе

2023 елның 14 сентябрендә Түбән Новгородта сатып алулар өлкәсендә контракт системасы темасына төбәк-ара конференция узды. Куллану практикасы, анда Россия төбәкләренең һәм хакимиятнең башкарма органнарының 150дән артык вәкиле катнашты.

15 сентябрьдә төбәк вәкилләре белән «контракт системасы өлкәсендәге мәсьәләләрне хәл иткәндә хокукый аспектлар һәм файдалы күнекмәләр» темасына түгәрәк өстәл узды, анда сатып алу эшчәнлеген гамәлгә ашырганда барлыкка килгән проблемалар турында фикер алышырга мөмкин булды.

Конференциядә федераль казначылык, Федераль монополиягә каршы хезмәт, Россия Федерациясе Финанс министрлыгы вәкилләре, эксперт-практиклар, шулай ук Төбәк дәүләт хакимияте органнары җитәкчеләре катнашты.

Чарада контракт системасы турындагы законнарның яңалыклары нәтиҗәлелеге белән бәйле иң әһәмиятле мәсьәләләр, күрсәтелгән өлкәдә хокукны куллану практикасы проблемалары, шулай ук сатып алу процедураларын камилләштерү буенча алга таба чаралар каралды.

Татарстан Республикасын сатып алулар буенча Татарстан Республикасы Дәүләт комитеты хезмәткәрләре тәкъдим итте, алар федераль экспертларга кызыксындырган сораулар бирделәр, сатып алу процедураларын үткәрү тәҗрибәсе белән уртаклаштылар.

Чара кысаларында конференция экспертларыннан һәм регуляторларыннан тәкъдимнәр алырга һәм эш кейсларын ишетергә мөмкин булды.